Taliesi – Art & Music

Poslání je jen jedno – jako hlavní chod na talíři

Nedávno jsme cestou v horách vedli s milým Danem rozhovor na téma poslání. Jeho vhled, že poslání je jen jedno se mi moc líbil a do té doby jsem si sama nepřipouštěla, že by tady měla být jen jedna věc, aktivita v životě, která je mým posláním. Pro mě, takovou všestrannou umělkyni, byla tato premisa dost nepřijatelná. Vím moc dobře, že mým posláním je tvořit a tato tvořivost se projevuje ve všech oblastech mého života.

Je tady však jedna oblast, ve které já i ostatní cítím velký potenciál a velkou energii  a tou oblastí je hudba. Oblast, ve které teprve začínám, ale která krásně působí – spojuje lidi, nutí mě cestovat a spolupracovat s hudebníky.

Poslání může být jen jedno. Je to to, která nám jde nejlépe, kde se nemusíme moc snažit a ze kterého jde největší strach i nadšení. Je to hlavním chodem na talíři života.

Neuměla bych si však představit svůj život bez všech dalších kreativních činností jako je malování, fotografování, psaní a vaření. Jsou to ty dokonalé nebeské přílohy, které způsobují, že nám hlavní chod chutná ještě lépe, že jej máme s čím smíchat a máme možnost vyměnit chutě a zakoušet zase nové.

Další zajímavou myšlenkou bylo mé porovnání poslání a řemesla. Řemeslo je ta ruční práce, za dřina, která nám zajišťuje obživu, pokud se rovnou nemůžeme vrhnout na cestu svého poslání. Poslání si totiž zasluhuje čas. A jak tak postupně pokračujeme cestou řemesla i poslání, stane se, že splynou. Naše řemeslo se může stát i tím, co nám přináší radost a přestaneme do něj být nuceni a vždy se k němu rádi vrátíme a do jisté míry se stane i naším posláním. A poslání se může stát naším řemeslem – tedy to, co pro nás prvních pár let mohlo být jen milým koníčkem, který nám nevynášel moc peněz, ale kterému jsme se rádi věnovali – se může stát naším zdrojem obživy.

Pro mě by to byl ideální stav, kdy se řemeslo stane také posláním a poslání také řemeslem a obojí se spojí v kreativitě.

Tak, co je vaším posláním a co je vaším řemeslem? Jste ochotni ujít za nimi a jejich sloučením, které znamená svobodu, dlouhou cestu?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *